W roku 2019, jako jeden z pierwszych teatrów musicalowych w Polsce, chorzowski Teatr Rozrywki udostępnił wybrane spektakle dla osób z dysfunkcją słuchu i wzroku, dzięki współpracy z fundacją Kultura bez barier. Od tego czasu w jego repertuarze regularnie pojawiają się sztuki z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy (PJM). Dzięki otrzymaniu dofinansowania, możliwe będzie rozpoczęcie prac nad rozszerzeniem oferty o kolejne spektakle.
- Otrzymaliśmy dofinansowanie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura Dostępna", a to oznacza, że pozyskaliśmy fundusze na kolejne spektakle i musicale z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy. Zabieramy się do pracy wspólnie z Fundacja Kultury bez Barier - poinformował Teatr Rozrywki.
Celem programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Dofinansowania przyznawane są m.in. podmiotom podejmującym działania o charakterze niekomercyjnym, ale też odpowiadającym na potrzeby osób z miejscowości pozbawionych bezpośredniego dostępu do narodowych zasobów dóbr kultury, instytucji kultury oraz instytucji artystycznych.
Na pozyskanie środków mają szanse również te podmioty, które realizują zadania dedykowane dzieciom, osobom starszym, lub osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnym.
Napisz komentarz
Komentarze