Opis
Certyfikaty obejmują sześć poziomów, odpowiadającym stopniom biegłości językowej Rady Europy. Są to:
- a) Diploma de Espanol (Nivel A1)
- b) Diploma de Espanol (Nivel A2)
- c) Diploma de Espanol (Nivel B1)
- d) Diploma de Espanol (Nivel B2)
- e) Diploma de Espanol (Nivel C1)
- f) Diploma de Espanol (Nivel C2).
Egzaminy obejmują pięć części, weryfikujących różnorodne kompetencje lingwistyczne: rozumienie tekstu, pisanie, rozumienie ze słuchu, gramatykę i słownictwo, mówienie. Osoba, chcąca zaliczyć test, musi pozytywnie zaliczyć wszystkie moduły. Certyfikat DELE nie bazuje na ocenach. Zdający otrzymuje zaliczenie lub też nie. Należy zaznaczyć, że egzaminy DELE są płatne. Ich koszt uzależniony jest od ustaleń konkretnego kraju. Opłaty te są corocznie aktualizowane i obejmują one wszystkie sesje egzaminacyjne.
Kandydaci
Do egzaminów DELE mogą przystąpić wszyscy chętni, niezależnie od wieku, jednak tworzone są one z myślą o osobach, które ukończyły szesnasty rok życia. Niepełnoletni kandydaci powinni zostać zapisani na egzamin przez swoich prawnych opiekunów.
Przygotowania
Szkoły językowe prowadzą specjalne kursu, przygotowujące do testów DELE. Można więc wejść na stronę internetową konkretnej placówki i dowiedzieć się, czy poza lekcjami angielskiego online, oferuje ona zajęcia z hiszpańskiego. Uczestniczenie w kursach specjalistycznych nie jest jednak obowiązkowe. Egzaminy tworzone są bowiem w taki sposób, by sprawdzić kompetencje językowe danej osoby niezależnie od sposobu, w który zdobyła ona umiejętność posługiwania się hiszpańskim.
Certyfikat DELE jest przydatnym dokumentem cenionym na rynku pracy. Warto więc uzyskać informacje, czy szkoła językowa prowadzi zajęcia z hiszpańskiego, a nie tylko angielskiego. Kraków oferuje m.in. taki kurs w szkole Lincoln. Dzięki niemu można czuć się dobrze przygotowanym do egzaminu.
Napisz komentarz
Komentarze