Minimalizm w biurze – u kogo sprawdzi się takie rozwiązanie?
Fakt, że coś uchodzi za modne, wcale nie oznacza, że dla każdego będzie odpowiednie. Niemniej jednak przestrzeń w stylu minimalistycznym większości osób przypadnie do gustu. Minimalizm nie oznacza bowiem ascetycznej formy, braku barw czy surowego klimatu wnętrza. Stwarza szereg możliwości aranżacyjnych, pozwalających na szybką zmianę charakteru pomieszczenia – wystarczy zaledwie kilka wyrazistych dodatków.
W minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na przypadkowe przedmioty i zbędne meble. Każda rzecz musi mieć swoje miejsce i określone przeznaczenie. Funkcjonalność i użyteczność to kwestie pierwszorzędne. Nie stawiamy na ilość, lecz na jakość.
Minimalistyczne wnętrza sprawdzą się u osób ceniących sobie ład i harmonię, lubiących spokój i porządek. Sprzyjają koncentracji i nie rozpraszają uwagi. Jednocześnie nie panuje w nich nuda – minimalizm jest elegancki i wyrafinowany. To styl idealnie sprawdzający się w przestrzeni biurowej.
Mindfulness – teoria uważności w aranżacji wnętrz
Treningi uważności (ang. mindfulness) zostały opracowane w latach 70. XX w. na Uniwersytecie Medycznym Massachusetts. Regularnie przeprowadzane wśród pracowników, pomagają zminimalizować stres, zwiększyć koncentrację i wydajność oraz czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy. Wpływają na ogólną poprawę jakości życia i podnoszą poziom szczęścia. Już wyjaśniamy, co to ma wspólnego z aranżacją biura.
Mindfulness najlepiej zacząć od właściwego uporządkowania otoczenia – nie tylko domu, ale również miejsca pracy. Należy usunąć wszystkie niepotrzebne przedmioty i pozostawić tylko te, które są niezbędne. Wnętrza warto urządzić w stylu minimalistycznym i w zgodzie z zasadą less is more. Minimalizm sprzyja wyciszeniu oraz pomaga w utrzymaniu porządku, świadczą o tym m.in. opinie ekspertów Salonów Agata na 6krokow.pl.
Minimalistyczne aranżacje biur i gabinetów – czym się charakteryzują?
W stylu minimalistycznym dominują stonowane, neutralne barwy – głównie biel, brązy, beże, czerń i szarości. Dominują chłodne, jasne odcienie, które optycznie powiększają przestrzeń. Dotyczy to zarówno koloru ścian i podłóg, jak i mebli oraz elementów dekoracyjnych. Chętnie wybierane są meble drewniane i metalowe, do których pasują szklane i ceramiczne dodatki.
Napisz komentarz
Komentarze