Fundacja Bobrowe Żeremia powstała w 2017 roku z inicjatywy jednego z mieszkańców Chorzowa - Marcina Bobera. Jego zamiłowanie do wody, żeglarstwa, budownictwa oraz drewna stało się silnym impulsem do stworzenia miejsca, w którym wszystko to w jakiś sposób będzie można połączyć.
Działania podejmowane przez Bobrowe Żeremia polegają głównie na upowszechnianiu sztuki stolarstwa i szkutnictwa poprzez organizację różnorodnych warsztatów, ale nie brakuje też innych równie ciekawych inicjatyw. Pan Marcin wraz z wolontariuszami pomagają innym przy budowie ogrodów społecznych, a także promują ideę zero waste, polegającą na wdrażaniu zasad "niemarnowania" i ponownego wykorzystywania przedmiotów.
- To są nasze dwie główne domeny: po pierwsze - żeglarstwo, czyli budowanie m.in. kajaków czy kanadyjek, a po drugie - sfera domowa, czyli renowacja mebli, współtworzenie ogrodów i nauczanie ludzi jak ze starych rzeczy tworzyć zupełnie nowe. Czy te dwie zupełnie różne pasje można ze sobą połączyć? Oczywiście, że tak! Naszym punktem łączącym jest tutaj drewno! - podkreśla Marcin Bober, prezes Fundacji Bobrowe Żeremia.
Póki co Fundacja nie ma swojej stałej siedziby do prowadzenia zajęć. W Chorzowie znajduje się hala, w której przedstawiciele Bobrowych Żeremi przechowują swoje materiały i tym samym przygotowują się do warsztatów, jednak one same odbywają się w różnych miastach na zaproszenie znajdujących się w nich organizacji. Do tej pory miały one miejsce m.in. w: Rybniku, Katowicach, Wiśle, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Suwałkach czy Gębicach.
Wszystkich zainteresowanych stolarstwem, szkutnictwem i ideą zero waste serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych przez Pana Marcina warsztatach oraz wystawach. Informacje na ich temat są na bieżąco podawane na profilu FB Bobrowych Żeremi.
Fot. Archiwum prywatne Marcina Bobera/ własne
Napisz komentarz
Komentarze