Poddając się badaniu spirometrycznemu sprawdzają, czy cierpią na POChP - przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, która jest zazwyczaj spowodowana złą jakością powietrza i może skrócić życie nawet o kilkanaście lat.
Namiot pozostanie w Katowicach przez dwa tygodnie, a następnie od 23 stycznia przez siedem dni będzie go można znaleźć na Rynku w Chorzowie w pobliżu Urzędu Miasta. Namiot można odwiedzać codziennie od 13.00 do 19.00. Badania spirometryczne są przeprowadzane w godz. 15:30 do 18:30.
Kolor namiotu informuje o stanie powietrza - w dniach, gdy normy zostaną przekroczone podświetli się on na czerwono, a mieszkańcy otrzymają certyfikowane maseczki skutecznie zatrzymujące wiele szkodliwych pyłów i gazów.
- Ciepło sieciowe to jeden z najlepszych sposobów wyeliminowania problemu niskiej emisji, ponieważ w oczywisty sposób ogranicza wykorzystanie do ogrzewania niewłaściwego paliwa w indywidualnych źródłach. Nowoczesne rozwiązania technologiczne jakie stosujemy w naszej elektrociepłowni w Chorzowie powodują, że wpływ spalanego w niej węgla na środowisko naturalne jest minimalny - mówi René Fijak, Prezes Zarządu CEZ Chorzów. - Dostępne instrumenty finansowego wsparcia dla osób, które zdecydują się na zmianę sposobu ogrzewania oraz stabilne ceny kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki powodują, że ciepło sieciowe w dłuższej perspektywie jest rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale także bardzo ekonomicznym - dodaje.
Od kilku tygodni na ulicach Katowic i Chorzowa można spotkać także wielkoformatowe reklamy przestrzegające przed skutkami palenia śmieci. Nawet do 40 % domów w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej jest ogrzewana właśnie w ten sposób.
Napisz komentarz
Komentarze