Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach
Pierwsze z modyfikacji w rozkładach jazdy zostaną wdrożone już jutro. Powszechnie przyjęto zasadę, że 6, 7, a także 11 kwietnia obowiązywać będą rozkłady jazdy na dni robocze.
– Ale uwaga! Na niektórych liniach, z racji świątecznej przerwy w szkołach, obowiązywać będą warianty nieszkolne lub niewakacyjne tych rozkładów. Tego typu podział występuje stosunkowo rzadko, ale mimo to, jeżeli ktoś w tych dniach planuje korzystać z naszych usług, to lepiej przed wyjściem na przystanek sprawdzić połączenia w internecie – radzi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.
W sobotę jak w soboty, w niedzielę jak w niedziele i święta, ale oba dni z wyjątkami
W Wielką Sobotę oraz w Niedzielę Wielkanocną ważne będą kolejno rozkłady jazdy na soboty (niewakacyjne) oraz na niedziele i święta (niewakacyjne). Na niektórych liniach obowiązywać będą jednak wyjątki.
– Na części z nich wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy. Będzie to oznaczać albo wcześniejsze zakończenie kursowania autobusów, albo pomijanie przystanków zlokalizowanych w pobliżu centrów handlowych. Niektóre z linii zostaną też zawieszone – mówi Michał Wawrzaszek.
W Poniedziałek Wielkanocny rozkłady ważne na niedziele i święta
W Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia), podobnie jak dzień wcześniej, obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne na niedziele i święta. Pasażerowie powinni jednak zwrócić uwagę na to, że i w tym dniu na niektórych liniach będą obowiązywać odstępstwa od tej reguły. Będzie to dotyczyć zarówno połączeń autobusowych, jak i tramwajowych.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZTM
Organizator komunikacji miejskiej zachęca pasażerów, którzy planują korzystać z połączeń w okresie świątecznym do tego, aby przed wyjściem z domu na przystanek zapoznać się z informacjami opisującymi zaplanowane zmiany. Są one dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. Zainteresowani mogą również dzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię (800 16 30 30).
ZTM tego rodzaju zmiany wdraża kilka razy w ciągu roku, np. w święta oraz w długie weekendy. W tych okresach jest mniej pasażerów, więc zmniejszenie częstotliwości połączeń ma uzasadnienie ekonomicznie. Kolejnych podobnych zmian należy spodziewać się w majówkę.
źródło: Informacja prasowa ZTM
Napisz komentarz
Komentarze