"Biegam z czystą przyjemnością" to zainicjowana przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA) akcja, promująca czysty sport wśród sportowców amatorów. Projekt ten ma na celu m.in. edukację antydopingową i mobilizowanie do aktywności fizycznej, a przy tym pomaganie drugiemu człowiekowi. W każdej edycji biegu POLADA wskazuje cel, na który będą zbierane środki. W pierwszej wspierano rehabilitację młodych zawodników, w drugiej walkę z depresją w sporcie, natomiast w tegorocznej - trzeciej - postawiono na rozwój młodych i zdolnych sportowców Funduszu Stypendialnego "Skok w marzenia" Fundacji Moniki Pyrek.
3. edycja "Biegam z czystą przyjemnością" z rekordem dobroczynności
W dniach 9-15 kwietnia na trasach wirtualnych, a 15 kwietnia na dziewięciu trasach stacjonarnych, w tym także w Chorzowie, odbyła się 3. edycja "Biegam z czystą przyjemnością", czyli biegu na dystansie 9999 metrów. Dzięki środkom zebranym z pakietów startowych i dobrowolnych darowizn, w tym roku udało się uzbierać rekordową kwotę wynoszącą blisko 50 tysięcy zł.
- Okazuje się, że promocja czystego sportu, wartości fair-play może iść w parze z pomaganiem. (...) Świadomość, że każda złotówka przekazana na tegoroczny cel charytatywny zostanie wykorzystana przez młodych zawodników w rozwoju ich kariery, jest budująca. My ze swojej strony już dziś deklarujemy, że z czystą przyjemnością przeprowadzimy szkolenie antydopingowe dla każdego chętnego stypendysty. Liczymy, że w przyszłości także oni będą ambasadorami naszego biegu i czystego sportu - mówi Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.
Finał na Stadionie Śląskim
Tuż przed rozpoczęciem sobotniego biegu, na płycie Stadionu Śląskiego odbył się uroczysty finał akcji i tym samym wręczenie symbolicznego czeku.
- Jestem dziś ogromnie wzruszona. To wyjątkowe, że uczestnicy biegu tak chętnie angażują się w promocję czystego sportu i we wsparcie przyszłych mistrzów. Taki dzień, jak ten, dodaje wiatru w skrzydła i wiary, że działania Fundacji mają sens - podkreśla Monika Pyrek-Rokita, założycielka Fundacji swojego imienia.
Fundusz "Skok w marzenia" od sześciu lat realizuje działania na rzecz młodych i zdolnych sportowców, którzy dzięki konkretnym środkom finansowym mogą rozwijać swój talent. Stypendia są przyznawane na rok i wynoszą po 10 tysięcy zł każde. Do tej pory z takiej pomocy skorzystało 50-ciu zawodników, w tym: Adrianna Sułek, Pia Skrzyszowska, Aleksandra Mirosław czy Alicja Klasik.
Napisz komentarz
Komentarze