Program Budżetu Obywatelskiego to idealna okazja, aby zaangażować się w życie miasta i mieć bezpośredni wpływ na to, jak się ono zmienia. Do tej pory, dzięki przeznaczonym na to środkom, w Chorzowie powstało wiele realizacji, m.in.: place zabaw, boiska, siłownie plenerowe, wybiegi dla psów, a także koncerty czy festyny.
W tym roku projekty zostały podzielone na 4 kategorie i każda z nich posiada osobną pulę finansowania. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli uniknąć sytuacji, że zdecydowana większość trafi wyłącznie na jeden rodzaj zadań, ale też jest szansą dla mniej popularnych pomysłów, które dla wielu osób mogą okazać się ważne.
Projekty można było składać w kategoriach: inwestycyjne (pula 3 mln zł), społeczne (pula 400 tys. zł), zielone (pula 600 tys. zł) oraz małe projekty "bez barier" (pula 100 tys. zł). Jeśli chodzi o ten ostatni wariant, Chorzów jest jedynym miastem w Polsce, które wprowadziło taką kategorię projektów do swojego BO.
Wnioski złożone - czas na weryfikację!
Na zgłoszenie swoich pomysłów mieszkańcy naszego miasta mieli dokładnie miesiąc. W niedzielę 16 lipca zakończono nabór wniosków.
- Liczba dzisiejszego dnia to 106! Tyle projektów złożyli chorzowianie w tegorocznej edycji BO. Dziękujemy za obywatelską postawę i zabieramy się za ocenę wniosków - poinformował Urząd Miasta Chorzów.
Weryfikacja projektów potrwa do 28 sierpnia. Dzień później ogłoszona zostanie lista wszystkich projektów, zarówno tych rozpatrzonych pozytywnie, jak i tych, które nie zostały zakwalifikowane.
Poniżej podajemy harmonogram kolejnych etapów:
29 sierpnia - ogłoszenie listy wszystkich projektów
30 sierpnia-01 września - przyjmowanie odwołań
04 września-08 września - rozpatrywanie odwołań
11 września - ogłoszenie listy projektów do głosowania
11 września-24 września - głosowanie na projekty
27 września - ogłoszenie wyników
Fot. UM Chorzów
Napisz komentarz
Komentarze