Już po raz szósty na Skoczni Narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu na Skocznię, organizowane przez Barbarian Race. Łącznie 432 uczestników zmierzyło się z 230-metrową "ścianą", notując po drodze ponad 100 metrów przewyższeń. Najwyższe nachylenie na wymagającej trasie wynosiło 76.73%.
- Konkurencja wymaga od zawodników dużo hartu ducha, woli walki, samozaparcia. Cieszy rosnąca popularność imprezy. Widać było wiele znajomych osób, z których sporo poprawiało swoje czasy z poprzednich edycji - relacjonuje Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.
Dla każdego coś miłego
Starty biegaczy i biegaczek podzielono na fale, które wyruszały co kwadrans od godziny 15:00. Najlepsi stanęli w szranki w serii finałowej (19:15), z której wyłoniono mistrzów kraju.
Jako pierwszy na metę dotarł Dawid Kowalczyk, który osiągnął znakomity czas 3 minuty i 36 sekund. Wśród pań triumfowała Anita Peron (4:26).
Komu było mało wrażeń, mógł wybrać "Falę One More Time". W tej konkurencji śmiałkowie mieli możliwość wbiegania na skocznię przez 3 godziny, gromadząc jak największą liczbę podejść.
Tu nie miał sobie równych Tomasz Oślizło, pokonując podbieg aż 17-krotnie. Najlepszą kobietą okazała się Anna Garlacz, która wbiegła na skocznię 13 razy.
Pismaki na start
Dodatkowo w ramach wydarzenia odbyły się 2. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na Skocznię z udziałem reporterów z całej Polski. Najszybszy okazał się Mikołaj Sobol z rallypl.com (4:59). Wśród redaktorek złoto zdobyła Jolanta Żmija z portalu sucha24.pl (8:18).
W sobotę na obiekcie Wisła-Malinka nie zabrakło chorzowskiego akcentu. Na najniższym stopniu podium panów uplasował się dziennikarz Tuby Chorzowa - Jakub Brzozowicz (5:29).
Wisła dla każdego
Dla całej aglomeracji Śląska, Wisła jest takim miejscem, które od wielu pokoleń traktowano jako sferę wypoczynku. Ciągły rozwój miasta sprawił, że stało się ono istotną bazą wypadową na mapie turystycznej nie tylko województwa, ale całego naszego kraju.
- Myślę, że w Wiśle nie będzie się nikt nudził i każdy znajdzie coś dla siebie. Wypoczynek aktywny o każdej porze roku - latem szlaki turystyczne z pięknymi widokami, rowery, zimą narty. Sport, turystyka, kultura, bogata baza noclegowa, dobry dostęp komunikacyjny - wylicza Tomasz Bujok.
Przed nami 60. jubileuszowy Tydzień Kultury Beskidzkiej, czyli wielki, międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Potrwa on od 29 lipca do 6 sierpnia. Z okazji okrągłej rocznicy wydarzenia, możemy się spodziewać niezwykłych atrakcji.
- Kilka tysięcy uczestników występujących na pięciu głównych estradach. Będziemy świętować w sposób szczególny. Będą konkursy, wiele wydarzeń towarzyszących, niesamowity repertuar, mnóstwo zespołów. Liczymy na dobrą frekwencję. Zapowiada się bardzo ciekawie, zapraszam serdecznie! - zachęca burmistrz Wisły.
Napisz komentarz
Komentarze