[AKTUALIZACJA 2.07, 12:35] "Minister zdrowia Izabela Leszczyna wręczyła Jerzemu Szafranowiczowi powołanie na podsekretarza stanu" - czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. Oznacza to, że resort ma już nowego wiceministra.
Wcześniej pisaliśmy:
Jerzy Szafranowicz objął stanowisko dyrektora Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie w 2019 roku. Wcześniej piastował je w latach 2009 - 2015. Przez krótki czas pełnił funkcję wiceprezydenta Chorzowa, a następnie został dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach (2016 - 2019). Jest doktorem nauk ekonomicznych oraz lekarzem specjalistą II stopnia.
Zmiany w kierownictwie Ministerstwa Zdrowia
Pod koniec maja informowaliśmy, że Jerzy Szafranowicz miałby niebawem objąć stanowisko wiceministra w resorcie zdrowia. Nadal nieoficjalnie, ale doniesienia te się potwierdzają. Według źródeł Gazety Wyborczej, nowy wiceminister miał zacząć pracę od 1 lipca. Z kolei Rynek Zdrowia pisze, że ma to być 2 lipca.
Szafranowicz według wcześniejszych ustaleń miał zastąpić Macieja Miłkowskiego, który zajmował się szeroko rozumianą "polityką lekową". RZ informuje, że "nadzór nad tym departamentem otrzymał jednak wiceminister zdrowia Marek Kos" i ma on pozostać w jego gestii.
Szefowa Ministerstwa Zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała wcześniej, że zwróci się do premiera Donalda Tuska o zgodę na mianowanie Szafranowicza wiceministrem zdrowia. Na oficjalne stanowisko najwyraźniej postanowiono czekać do ostatniego momentu.
Jerzy Szafranowicz w rozmowie z Tubą Chorzowa nie chciał komentować tej sprawy.
Postawił na inwestycje
Na początku marca tego roku w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie gościła ministra Izabela Leszczyna. Nie kryła zadowolenia ze sposobu zarządzania placówką, pochwaliła także jakość świadczonego leczenia.
Chorzowski szpital wyróżnia się na tle innych przede wszystkim poprzez inwestycje. Za czasów Szafranowicza otwarto wiele nowych oddziałów, poradni i komórek organizacyjnych, a także poszerzono zakres wykonywanych świadczeń. W planach jest stworzenie psychiatrii dziecięcej oraz remont i przebudowa Oddziału Chirurgii Ogólnej. Dodatkowo przewidziana jest budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla dorosłych.
źródła: Gazeta Wyborcza / Rynek Zdrowia / własne
Napisz komentarz
Komentarze