Tak jak i teraz spoglądamy w niebo po zachodzie słońca, tak samo robili nasi przodkowie. Teorii na temat tego, co dokładnie znajduje się nad nami było bardzo wiele. Zmieniały się one wraz z rozwojem ludzkości. Dziś wiemy już dużo więcej o planetach i gwiazdach, ale wciąż wracamy do wszelkiej demonologii czy innych aspektów z przeszłości. Wszak, chociaż nasz gatunek jest już dużo mądrzejszy, to nadal element naszego dziedzictwa.
"Ludzie spoglądali w gwiazdy od zarania dziejów"
Planetarium Śląskie, niemal 101 lat od powstania pierwszego współczesnego planetarium zaprasza na niezwykłą podróż. Seans pn. "100 lat wieczności" pokaże fascynację ludzi rozgwieżdżonym niebem i tajemnicami jakie kryje Wszechświat.
- Ludzie spoglądali w gwiazdy od zarania dziejów. Świadczą o tym megalityczne kamienne kręgi, osiągnięcia starożytnej astronomii, czy też opracowanie zasad morskiej nawigacji. Ukoronowaniem naszej fascynacji niebem jest zbudowanie planetarium – urządzenia, które potrafi odtwarzać i prezentować położenie i ruchy ciał niebieskich w dowolnym miejscu i czasie - tłumaczą organizatorzy seansu.
Bilety na premierę można kupić >>TUTAJ<< Pierwszy spektakl odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 18:00. Dostępne są także dodatkowe terminy. Ceny wejściówek to 20 zł normalny i 15 zł ulgowy.
Napisz komentarz
Komentarze