Stowarzyszenie muzyczno - teatralne Freeland
Zostało zarejestrowane w Urzędzie Miasta Chorzów we wrześniu 2016 r. przez trzy osoby, które działały już wcześniej w lokalnej przestrzeni kultury, wyrażając ją między innymi muzyką i teatrem. Ponadto trzon stowarzyszenia stanowią członkowie honorowi, którzy wychowali się w Chorzowie, jednak życie pokierowało ich w różne części świata, m. in. USA czy Niemcy (Iserlohn).
- Nasze Stowarzyszenie składa się z trzech sekcji Teatralnej, Wokalnej i Muzycznej. Miejscem regularnych spotkań jest Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie. Członkowie wybrani na castingu zorganizowanym we wrześniu spotykają się tam poznając sztukę, teatr i śpiew. Rozwijają przy tym swoje talenty. Sekcja Muzyczna ma inne zadania, przygotowuje aranżacje muzyczne, które będą wykorzystywane w spektaklach. Dedykowanym miejscem spotkań tej sekcji jest Centrum Aktywizacji Społecznej, to właśnie tam mieści się siedziba Stowarzyszenia - mówi Grzegorz Nowak, współzałożyciel stowarzyszenia Freeland.
Dynamiczne i odważne działania stowarzyszenia Freeland powodują, że w mieście coraz częściej są rozpoznawani. A co za tym idzie na swoim koncie mają wiele ciekawych spotkań i akcji.
- Uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym społeczności romskiej, które miało miejsce w Śląskiej Fundacji Inicjatyw Społecznych w Ośrodku Integracji Społecznej. Bardzo ciekawy i kulturowo rozwojowy wieczór, który ubogaciliśmy swoją obecnością. Muzyka i śpiew w wykonaniu Stowarzyszenia Freeland na przemian z tańcem i śpiewem grup romskich, pokazało bogactwo kultur, które wspólnie stworzyły niezwykłe spotkanie. Ofiarowanie sianka na stół wigilijny było wielką niespodzianką dla naszych miłych znajomych - podkreśla stowarzyszenie.
"Kauflandowanie", czyli całodniowe kolędowanie w Kauflandzie przy ul. Kościuszki. Uczestnictwo w jasełkach szkolnych Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie, na które tradycyjnie - bo już od pięciu lat (wcześniej jako wspólnota "Dm i Przyjaciele") są zapraszani. Kolędowanie w hospicjum, koncert Charytatywny organizowany na rzecz Dominika Mattern, tu stowarzyszenie dołącza do wykonawców kwestujących na dodatkowe koło do wózka inwalidzkiego dla chłopca.
"Międzykulturowy wieczór kolęd i pastorałek" w Parafii Świętego Antoniego, które prowadzi Bartosz Smoleń ze Stowarzyszenia Artystów Tyłaczy. Freeland wraz z innymi wykonawcami, czyli: "Dm i Przyjaciele" z parafii św. Wawrzyńca, "Boże Nutki" z parafii św. Antoniego, uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia, dzielnie rozgrzewali serca słuchaczy. W Parafii św. Wawrzyńca ma miejsce bardzo podobny koncert, z tą różnicą, że plejada wykonawców się zmienia. Oczywiście Freeland jako gospodarz, z prowadzącym Bartoszem zorganizował wszystko na najwyższym poziomie.
Wspólne projekty, wspólna praca to tak zwana "WSPÓŁPRACA"- czytamy na fanpage'u stowarzyszenia Freeland.
Napisz komentarz
Komentarze