Cała akcja odbywa się w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016”, który organiozowany jest przez Narodowe Centrum Kultury. Właśnie dzięki temu powstał konkurs „Kultura na wolności”. Wnioski z propozycjami działań kulturalnych były przyjmowane od 01.06 do 20.06, a najciekawsze z nich mają zostać zrealizowane. W sumie zgłoszono 24 projekty.
Dwa dni po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, 22.06, zgodnie z regulaminem w siedzibie Chorzowskiego Centrum Kultury zorganizowano spotkanie komisji oceniającej wnioski wraz z inicjatorami projektów. Spotkanie miało na celu zapoznanie ze sobą uczestników konkursu oraz wzajemne poznanie swoich projektów. Dodatkowo dzięki tym prezentacjom komisja w trakcie spotkania miała możliwość dopytania o szczegóły danych propozycji i rozwiania swoich wątpliwości. Po zakończeniu prezentacji odbyło się głosowanie, podczas którego uczestnicy spotkania oddawali głosy na najbardziej podobające im się projekty, oczywiście z wyłączeniem własnego pomysłu. W głosowaniu uczestników, zwycięzcą został projekt „Murale Oblicza Wolności”.
Po zakończeniu tej części spotkania, komisja udała się na obrady. Oceniając, opierała się na zgodności projektów z założeniami konkursu oraz ich oryginalnością i oddziaływaniu na lokalną społeczność. W efekcie do realizacji wybrano 5 projektów:
Murale „Oblicza Wolności” – wybrany przez zgłaszających
Świadkowie historii 2.0
Chorzów – śródmieście wrażeń
Gram więc myślę na Wolności
Biblioteka pod chmurką dla aktywnych rodziców
Ze składem komisji, pełną listą uczestników oraz pozycjami znajdującymi się na liście rezerwowej, mających szansę na realizację gdyby nie udało się zrealizować którejś z wybranych, można zapoznać się na stronie ChCK.
źródło: ChCK
Napisz komentarz
Komentarze