To będzie dla nas bardzo ważny sezon, a dla odwiedzających niezwykle atrakcyjny – nie ukrywa Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Stawiamy na wydarzenia, do których nasi regularni goście zdążyli się już przyzwyczaić. W niektórych tylko przypadkach nieco zmienimy ich formułę. Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na modernizację Śląskiego Wesołego Miasteczka i oddanie do użytku Stadionu Śląskiego, może to być rekordowy sezon pod kątem frekwencji.
Aktywnie i sportowo
Głównym wydarzeniem dla aktywnych są oczywiście starty Parkowej Korony Biegów. W kalendarzu pozostało ich jeszcze sześć: Biegi Górskie (9 kwietnia), Gryfny Bieg (17 czerwca) Bieg Nocny (24 czerwca), Parkowe Mile (1 lipca i 2 września) oraz Parkowy Półmaraton (10 września). Poza tym, 12 i 13 maja odbędą się Rowerowe Mistrzostwa Polski MTB, a 29 kwietnia Ogólnopolski Marsz Nordic Walking.
Zdrowo i ekologicznie
Druga akcja „Sadzenie w Parku Śląskim”, połączona z obchodami Światowego Dnia Ziemi, zostanie przygotowana na okres od 21 do 23 kwietnia (więcej na stronie 4). 6 maja ruszą natomiast „Śniadania na trawie”, które w tym roku będą organizowane co dwa tygodnie, ale aż do początku września (6 i 20 maja, 3 i 17 czerwca, 1, 15 i 29 lipca, 5 i 19 sierpnia, 2 września). Od 12 do 14 maja, odbywać się będzie Święto Kwiatów.
Muzycznie i rozrywkowo
Muzycznych atrakcji nie zabraknie z pewnością podczas otwarcia Stadionu Śląskiego. Natomiast w połowie czerwca planujemy ponowne otwarcie Kontenerów Kultury, które różnymi koncertami i wydarzeniami artystyczno-społecznymi, mają przyciągać gości aż do września. Cykl Muzyczny Bukiet Róż rozpocznie się 18 czerwca i obejmie osiem koncertów (18 i 25 czerwca, 9, 16, 23 lipca, 6, 13, 20 sierpnia). 29 kwietnia ruszy sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku, a 1 lipca zostanie tam oddany do użytku rollercoaster „Lech”. Z kolei 20 maja odbędzie się pierwsza odsłona Kongresu „Obywatel Senior” (druga planowana jest w październiku). Od 2 do 4 czerwca Targi Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, a 17 czerwca Festiwal Kolorów i Noc Świętojańska.
Źródło: Park Śląski
Napisz komentarz
Komentarze