Pociąg do Zakopanego odjedzie z Katowic 29 IV o godzinie 7:18. Zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godzinie 11:49, a o 14:58 wyruszy w drogę powrotną.
Kolejne kursy zaplanowane zostały na 3 V, wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9:20, do Zakopanego przyjedzie o 13:58, a trasę powrotną rozpocznie o 17:23. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie sobie zarówno 5-dniowego, jak i co najmniej 3-godzinnego pobytu w Tatrach.
- W każdym z czterech pociągów są jeszcze miejsca. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się pierwszy pociąg do Zakopanego i ostatni powrotny do Katowic - mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich .
Bilet zapewniający miejsca siedzące kosztuje 30 zł. Bilety zapewniające miejsce siedzące będzie można nabyć do 28 kwietnia bezpośrednio w Centrum Obsługi Pasażera na Dworcu Głównym w Katowicach oraz w kasach Kolei Śląskich na stacji Bielsko-Biała Główna. Tylko nieliczni mogą natomiast liczyć na to, że bilet w cenie 20 zł będą mogli nabyć w dniu wyjazdu u drużyny konduktorskiej w pociągu, wówczas sprzedawane będą bowiem bilety w bardzo ograniczonej liczbie oraz niegwarantujące miejsc siedzących. Koleje Śląskie chcą w ten sposób zapewnić możliwie wysoki poziom komfortu podróży.
Przejazd do Zakopanego jest trzecim w historii spółki okazjonalnym połączeniem, dzięki któremu można dojechać poza województwo śląskie do bardzo atrakcyjnej turystycznie miejscowości. W lipcu i sierpniu 2012 roku Koleje Śląskie zorganizowały dwa specjalne połączenia „Amber” do Kołobrzegu.
- Połączenia sprzed 5 lat cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dużą część pasażerów stanowiły wówczas dzieci chore na cukrzycę. To dla nich głównie organizowane były te przejazdy - wspomina rzecznik prasowy Kolei Śląskich.
Przedstawiciele spółki zdają sobie sprawę, że możliwości dojazdu z Katowic do Zakopanego jest wiele, są to np. autobus, samochód osobowy, pociąg innego przewoźnika.
- Nasza propozycja jest jednak wyjątkowa. Po pierwsze zaproponowana przez nas cena jest bardzo atrakcyjna względem innych przewoźników i środków transportu. Korzystnie wypadamy także jeśli chodzi o czas przejazdu. Zakopianka przecież bardzo często korkuje się w dniach, które sprzyjają organizacji wyjazdów. Po trzecie podróż pociągiem trasą na co dzień przez nas nieobsługiwaną będzie nie lada gratką dla miłośników kolei, a na uczestników tej wyprawy czeka dodatkowo mała niespodzianka - zdradza Wawrzaszek.
Specjalnym pociągiem „Giewont” dojedziemy nie tylko do stolicy Tatr, lecz także do wielu innych atrakcyjnych turystycznie miejsc, skąd można wyruszyć m.in. na górskie szlaki, np. w Gorczański Park Narodowy z Pyzówki lub Nowego Targu, z Osielca w Pasmo Policy, czy z Huciska w Pasmo Jałowca. Giewont zatrzyma się również w Chabówce słynącej ze swojego skansenu parowozów (2 km od uzdrowiska Rabka).
Szczegółowe informacje dotyczące połączenia (rozkład jazdy, opis oferty specjalnej) można znaleźć na stronie internetowej https://kolejeslaskie.com/turystyka/.
Napisz komentarz
Komentarze