A wśród inwestycji, które cieszą się wysoką liczbą głosów.
Wśród inwestycji społecznych o wygraną walczą:
- 2640 głosów - POWSTANIE MURALU W CENTRUM CHORZOWA
Opis zadania: Murale zmieniły oblicze wielu polskich miast na lepsze. Przemyślana sztuka miejska stanowi idealne dopełnienie miejskiej zabudowy takiej jak blokowiska czy kamienice. Byłaby to miła odmiana od często przypadkowo dobieranych kolorów, którymi maluje się bloki mieszkalne, lub wszechobecnych pstrokatych banerów reklamowych. Temat muralu może nawiązywać do znanej historycznej postaci lub do wydarzenia związanego z Chorzowem, co pozwala na inteligentne wyrażenie tożsamości lokalnej społeczności przy zachowaniu wysokich standardów estetycznych. Zbyt częstym motywem chorzowskiej przestrzeni są bazgroły nawiązujące do lokalnych wojenek klubów piłkarskich, a przecież na murach miejskich mogą wykazać się młodzi artyści. Sztukę można połączyć z historią: Chorzów to przecież zasłużony dla rozwoju tutejszego przemysłu hrabia Reden czy Ignacy Mościcki, lub zasłużony kulturalnie Jerzy Cnota czy Ryszard Riedel, który tu się urodził i tutaj zmarł. To jedynie przykłady, które mają szansę stać się dziełem sztuki dostępnym dla oczu każdego przechodnia.
oraz
- 2473 głosy
Opis zadania: Projekt społeczny zakłada postawienie ładnych i dużych tablic z fotografiami oraz tekstem, przedstawiających historię Ruchu Chorzów. Całość mogłaby zostać uzupełniona np. o stronę internetowa z wirtualnym spacerem po miejscach związanych z klubem - tych historycznych i współczesnych.
Ciekawą inicjatywę przedstawili młodzi uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Ligonia
- 1622 głosy STWORZENIE CENTRUM MŁODZIEŻOWEGO FILMU AMATORSKIEGO
Opis zadania: W ramach projektu Centrum Młodzieżowego Filmu Amatorskiego młodzież, pod opieką nauczycieli (instruktorów), poprzez realizację własnych pomysłów miałaby możliwość poznania tajników sztuki filmowej podobnie, jak dzieje się to teraz w Młodzieżowym Klubie Filmowym „WIATRAK. Celem projektu jest jednak nie tylko kontynuowanie tradycji Śląskiego Kina Amatorskiego, ale przede wszystkim organizacja czasu młodym ludziom poprzez zaszczepienie w nich zainteresowania sztuką filmową, a co za tym idzie pogłębienie ich wiedzy w dziedzinie kultury i sztuki. Dodatkowo w ramach projektu młodzież może pogłębiać wiedzę o naszym mieście, angażując się w realizację filmów o tematyce miasta, poruszając temat historii Chorzowa, który w 2018 roku będzie obchodził 150- letnią rocznicę nadania praw miejskich. Jeżeli będą organizowane imprezy czy festyny, młodzież również może się zaangażować w to filmowo i fotograficznie. Także nasze obiekty sportowe, AKS, Chorzowianka i Wyzwolenie mogą zostać ujęte w ramach projektów filmowych realizowanych przez młodzież. Planowane są warsztaty filmowe raz w tygodniu przez cały okres trwania projektu, a na zakończenie festiwal filmów powstałych podczas zajęć. Proponowane wykorzystanie środków finansowych Sprzęt filmowo fotograficzny: – półprofesjonalna kamera filmowa – półprofesjonalny aparat fotograficzny wraz z obiektywem (lustrzanka) – materiały do wyżej opisanego sprzętu (karty pamięci, baterie, pokrowce, torby, itp.) -koszty przejazdu -koszty organizacji festiwalu.
Kolejny projekt społeczny to:
- 1543 głosy ZORGANIZOWANIE ZAJĘĆ Z GIMNASTYKĄ REHABILITACYJNĄ W WODZIE
Opis zadania: Wnioskuję o zorganizowanie zajęć ruchowych w postaci leczniczej gimnastyki w wodzie prowadzonej przez specjalistów z zakresu rehabilitacji, celu poprawy kondycji ćwiczących, zadbania o profilaktykę przeciwbólową kręgosłupa i stawów, walki z otyłością oraz zmniejszenia problemów z układem krążenia. Chodzi o zorganizowanie 2 - 3 razy w tygodniu (2 razy w dni powszechne ok. godz. 15-17 oraz 1 raz w soboty lub niedziele wcześnie rano np. o godz. 7-9) ćwiczeń w basenie przy Pl. Powstańców Śląskich 1 (zajęciach aqua aerobiku organizowane na basenach MOSiR nie uwzględniają ograniczeń wynikających z niepełnosprawności). Do takich ćwiczeń niezbędne będzie udostępnienie basenu na czas zajęć, usunięcie bariery architektonicznej poprzez zamontowanie drążka wzdłuż wewnętrznej krawędzi basenu służącego do podtrzymywania się podczas ćwiczeń, zakup przyrządów do ćwiczeń typu: makarony, deski, piłki, pasy itp. oraz koszty pracy w związku z zatrudnieniem lub zawarciem umowy cywilnoprawnej z magistrem rehabilitacji w celu prowadzenia ćwiczeń. Planując takie przedsięwzięcie należy wziąć również pod uwagę ograniczenie liczby uczestników zająć podczas ćwiczeń. Liczebność grupy powinna pozwolić na swobodne wykonywanie ćwiczeń oraz swobodne przebieranie się w szatni. Osoby uczestniczące powinny posiadać stosowny tytuł do uczestnictwa w zajęciach rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych np. orzeczenie o zaliczeniu do jednego ze stopni niepełnosprawności lub zaliczeniu do jednej z grup inwalidzkich (dla osób pełnosprawnych funkcjonuje wiele zajęć z aqua aerobiku, ale na tych zajęciach nie bierze się pod uwagę ograniczeń osób chorych i niepełnosprawnych oraz dopuszcza się do ćwiczeń wszystkich, którzy przyjdą, nawet jak jest ich czterdziestu). Żeby zapewnić optymalną ilość uczestników zajęć powinny być zbierane zapisy na zajęcia a wejścia bez zapisów powinny się odbywać tylko w ramach wolnych miejsc. Powinna istnieć możliwość regulowania należności za zajęcia za pomocą karnetów. Organizator powinien wystawiać imienne dowody potwierdzające poniesienie wydatku tytułem odpłatności za zabiegi rehabilitacyjne. Prowadzący powinien mieć stosowne uprawnienia do prowadzania takich zajęć. Organizacją przedsięwzięcia powinien się zająć Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu jako podmiot powołany przez władze miasta do poprawy bazy sportowej w mieście oraz uaktywniania mieszkańców w dziedzinie rekreacyjno-sportowej.
Jeśli chodzi o projekty inwestycyjne największą popularnością cieszą się
- 1806 głosów - BUDOWA ŚCIEŻKI PIESZO-ROWEROWEJ OD UL. JANASA DO UL. KAROLA MIARKI
Opis zadania: Projekt ten ma na celu powstanie ścieżki dla pieszych oraz ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Janasa do ul. Karola Miarki. Ścieżka dla pieszych i rowerów ma być oświetlona na całej długości odcinka. Przy ścieżce powstaną również ławki parkowe, kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody. Inwestycja ta ma na celu poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie Chorzowa i służyć szerokiemu gronu ludzi tj. ludziom przechodzącym tam do pracy, idących na cmentarz, dzieciom uczęszczającym do pobliskich szkół, rowerzystów oraz mieszkańców wyprowadzających swoich pupili.
- 1598 głosów - BUDOWA CHODNIKA I ŚCIEŻKI ROWEROWEJ ŁĄCZĄCYCH WEJŚCIE NA "SKAŁKĘ" I "AMELUNG"
Opis zadania: Tuż za garażami na osiedlu Gwarecka mamy teren po starym nasypie kolejowym. W tym miejscu można zrobiić chodnik i ścieżkę rowerową oraz oświetlenie, które połączy wejście na "Skałkę" z rewitalizowanym "Amelungiem"
Wyrównana walka o projekty toczy się jeszcze w kilku dzielnicah miasta. Więcej informacji na temat projektów i głosowania znajdziecie tutaj .
Napisz komentarz
Komentarze