Jak wspominają organizatorzy - Projekt "Żywa Galeria" rozpoczął się w maju. Wtedy ogłosiliśmy nabór młodzieży do realizacji tego wydarzenia. Po akcji promocyjnej, przeprowadzonej we wrześniu na ul. Wolności w Chorzowie, na nasze warsztaty zaczęli przychodzić nowi uczestnicy. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu przygotowaliśmy sceny związane z instalacją "Żywej Galerii" połączonej ze sobą tematycznie. Równocześnie poznawaliśmy zasady pantomimy.
- Cały projek to artystyczny performance, który okazał się wspaniałym pomysłem, ponieważ poza widownią z zewnątrz byli nią również rodzice z dziećmi po spektaklu w Chorzowskim Centrum Kultury. Pozwoliło nam to zrealizować ankiety społeczne oraz przeprowadzić zabawy interakcyjne związane z "Żywą Galerią" jak również obdarować widzów podarkami i pamiątkowymi zdjęciami w ramach obrazów w naszym foto - studiu, gdzie każdy choć przez chwilę mógł być dziełem sztuki - podkreśla Grzegorz Nowak, współzałożyciel stowarzyszenia Freeland.
Promowane przez nas zjawiska to między innymi: "Ratuj ziemię", "Globalna wioska - tolerancja i szacunek", " Zostaw agresję", "Korpoludek - w pogoni za karierą", "Non abbiate paura JPII", "Sport to wysiłek, ale warto", "Lekturowo - czy Chorzowianie czytają książki", "Ty-toń - nie daj się używkom" , "Czas płynie ", "Śląsko familijo - pamiętej skąd żeś jest", oraz kilka tematów dla dzieci.
Awangardowy performance był dla miasta ciekawą artystyczną wizytówką złożoną z międzypokoleniowej i interdyscyplinarnej aktywności.
Napisz komentarz
Komentarze