Podstawowym założeniem projektu jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania gospodarki ściekowej na środowisko. Realizacja projektu ma wpłynąć na wzrost atrakcyjności terenu objętego inwestycją oraz poprawę jakości i komfortu życia jego mieszkańców, wynikającą z wygody korzystania z sieci kanalizacyjnej.
Przedstawiciele ChŚPWiK wskazują również na korzyści zdrowotne, płynące z poprawy jakości wód gruntowych i powierzchniowych, jakie odczują mieszkańcy obszaru, na którym realizowany był projekt. Czystsza woda pozwoli bowiem znacznie zmniejszyć poziom zachorowań związanych m.in. z układem pokarmowym.
Na temat projektu wypowiedział się Andrzej Kotala, który uczesniczył we wczorajszej konferencji. - Inwestycja polegała m.in. na podłączeniu do sieci ponad 200 nowych mieszkańców oraz na budowie infrastruktury, która pozwoli skutecznie dostarczać wodę oraz odbierać ścieki. Wodociągi przygotowują się też do kolejnej ważnej inwestycji. Już wkrótce podpiszą umowę z NFOŚiGW na duże unijne dofinansowanie na gospodarkę wodno–ściekową. Chorzów znalazł się wśród 31 miast, które otrzymają dodatkowe środki na ten cel - zapowiedział prezydent Chorzowa.
Koszt całkowity projektu wyniósł 8 620 814,28 zł, z czego 3 589 878,74 zł stanowi dofinanowanie unijne.
Napisz komentarz
Komentarze