Konferencja INTERAKCJA – INTEGRACJA jest corocznym spotkaniem instytucji, których celem jest budowanie kreatywnego, innowacyjnego, zaangażowanego społeczeństwa, zainteresowanego nauką i nowymi technologiami. Uczestnicy konferencji działają przede wszystkim na polu edukacji nieformalnej, wybierając różnorodne metody pracy. Coroczna konferencja organizowana od 2007 roku (do 2013 r. przez Centrum Nauki Kopernik) pozwoliła na uformowanie się środowiska, które świadome swoich celów i siły tkwiącej we wspólnym działaniu, postanowiło się zjednoczyć. W 2013 roku powstało Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN, które w tej chwili liczy 42 członków (centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie) oraz 10 podmiotów wspierających (firmy komercyjne i jednostki samorządowe). Gospodarzem 10. edycji Konferencji INTERAKCJA – INTEGRACJA inicjowanej przez Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, który w tym roku akademickim obchodzi Jubileusz 50-lecia istnienia.
W czasie Konferencji uczestnicy mają okazję wziąć udział w wykładach plenarnych i równoległych sesjach tematycznych, związanych z problematyką edukacji nieformalnej. W trakcie Konferencji funkcjonuje również Biznes Bistro, do którego zapraszane są firmy komercyjne oraz jednostki wspierające popularyzację nauki. Dla uczestników oferowane są również wieczorne atrakcje integracyjne. Tematy, które zostaną poruszone na tegorocznej Konferencji to m.in. kreatywne sposoby przekazywania wiedzy, skuteczne zarządzenie kryzysem, nauka obywatelska w Polsce, marketing, komunikacja oraz nauka współczesna w działaniach centrów nauki.
Nabór zgłoszeń do udziału w Konferencji wraz z opłatą będzie odbywał się w terminie 15.12.2017 – 16.02.2018. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.interakcja-integracja-2018.us.edu.pl/zglos-udzial.
Szczegółowy program Konferencji: www.interakcja-integracja-2018.us.edu.pl/program.
Zapraszamy także do polubienia fanpage’a na Facebooku: www.facebook.com/PorozumienieSPiN.
Źródło: Fundacja Park Śląśki
Napisz komentarz
Komentarze