- Każdego roku na przejazdach kolejowych dochodzi średnio do 200-250 kolizji i wypadków, w wyniku których ginie kilkadziesiąt osób. W miejscach niedozwolonych ma miejsce około 300 wypadków rocznie, w których śmierć ponosi średnio ponad 200 osób – czytamy w policyjnym raporcie.
Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” trwa nieprzerwanie od 2005 roku. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych aby doprowadzić do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.
W czasie dzisiejszych działań chorzowscy policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei rozdawali kierowcom ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”. Apel kierowano głównie do młodych kierowców oraz do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.
Napisz komentarz
Komentarze