Chorzów, bardzo podobnie jak inne śląskie miasta ma problemy z demografią. Osób w wieku starszym przybywa, a dla ludzi młodych brakuje jakiejkolwiek alternatywy, ci są zazwyczaj w mniejszości i nie zawsze czują się w mieście dobrze. A czy nie powinno być tak, że w mieście, w którym żyjemy czuć dobrze powinien się 7 - latek i 70 - latek.
- Podczas konferencji będziemy rozmawiać o tym, jakie oczekiwania wobec miast mają młodzi, którzy chcą swoją przyszłość związać z Chorzowem. Jakie pomysły na ich zatrzymanie mają władze miasta, jak uniknąć konfliktu pokoleniowego, decydując o inwestycjach w dzielnicach, jak zachęcić różne pokolenia do wspólnych inicjatyw, jak ustalić wspólne punkty i od czego zacząć, tak aby Chorzów wprawiał w ruch, ale też łączył ze sobą mieszkańców - zaznaczają organizatorzy.
W panelu udział wezmą:
Andrzej Kotala - prezydent miasta Chorzów,
Przemysław Fabjański- dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie ,
Łukasz Harat - fundator i członek zarządu Fundacji antyRAMA
dr inz. arch. Agnieszka Labus, Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Prezes Zarządu Laboratorium Architektury 60+(LAB 60+)
prof. Tomasza Nawrocki - Zakład Socjologii i Polityki Uniwersytetu Śląskiego, Koordynator Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.
Debata ekspertów odbędzie się w Chorzowie, w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych o godz. 11:00.
Napisz komentarz
Komentarze