Banki w Polsce wydały już 40 mln kart. Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w naszym kraju wciąż rośnie liczba i wartość transakcji dokonywanych bezgotówkowo – zwłaszcza zbliżeniowo. Polscy konsumenci należą tu do światowej czołówki!
Terminale płatnicze dla urzędów i… obywateli
Płatności kartą nie bez powodu postrzegane są w Polsce jako wygodne i bezpieczne. Bezpieczeństwo transakcji dokonywanych kartą w ostatnich latach znacznie wzrosło, a według Europejskiego Banku Centralnego, polskie karty są najbezpieczniejsze w całej Europie.
Bez gotówki możemy się już rozliczyć w większości sklepów, restauracji, w kinie. Karty płatnicze coraz częściej wypierają tradycyjny pieniądz, jednak mimo tego, że niemal każdy mieszkaniec naszego kraju ma kartę płatniczą, nie zawsze może z niej skorzystać.
Fundacja Polska Bezgotówkowa podjęła działania, które mają to zmienić. Dzięki programowi o nazwie Polska Bezgotówkowa do tzw. sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) trafiło ponad 80 tys. terminali płatniczych. Pojawiły się one m.in. w miejscach takich jak targi, bazary, małe sklepy osiedlowe, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Teraz Polska Bezgotówkowa oferuje terminale dla instytucji publicznych.
W ramach oferty dla sektora publicznego przewidziane są terminale płatnicze dla urzędów administracji publicznej, skarbowej, sądów, urzędów samorządu terytorialnego, publicznej służby zdrowia oraz dla samorządów. W instytucjach, które zdecydują się na zainstalowanie terminali kart płatniczych, będzie można zapłacić nie tylko za pomocą „plastiku”, ale również telefonu komórkowego.
Dzięki terminalom interesanci nie będą musieli mieć przy sobie odliczonej kwoty w urzędzie gminy czy województwa. Nie będą też musieli szukać bankomatu by opłacić mandat, podatek czy wydanie dokumentu takiego jak np. paszport.
Co zrobić, by otrzymać darmowy terminal płatniczy dla instytucji?
By wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa należy wejść na stronę https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/ i wypełnić znajdujący się na stronie formularz. Po wskazaniu osoby do kontaktu skontaktuje się z nią handlowiec, a po przejściu weryfikacji, gdy okaże się, że instytucja może dołączyć do programu, wystarczy oczekiwać dostawy sprzętu!
Dzięki Polsce Bezgotówkowej instytucje mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze, a do 31 sierpnia 2021 roku nie zapłacą prowizji od transakcji dokonywanych kartą. Ponadto terminale pozwalają usprawnić obsługę i sprawiają, że urzędy są bardziej przyjazne dla obywatela.
Napisz komentarz
Komentarze