Dlaczego używane wózki?
Wiele osób zapyta, dlaczego to właśnie używane wózki mają wpłynąć na polepszenie warunków pracy przy jednoczesnym optymalnym zarządzaniu finansami? Oczywista oszczędność, wynikająca z zakupu używanych wózków może sięgać nawet 50-60% kosztów, jakie trzeba byłoby przeznaczyć na zakup nowego sprzętu.
Jednocześnie, dzięki zakupowi dodatkowych pojazdów nie tylko znacząco podnosi się komfort pracy, ale przede wszystkim - wzrasta jej wydajność.
Jeżeli magazyn, dysponujący do tej pory 4 wózkami jezdniowymi unoszącymi, dokupi kolejne 2 - dotychczasowa produktywność może wzrosnąć nawet o 50%. Na co jeszcze przełoży się wzrost wydajności magazynu?
- większe zyski;
- możliwość przyjmowania większej ilości zleceń;
- szybsza obsługa dotychczasowych klientów;
- rozwój magazynu;
- możliwość zatrudnienia dodatkowych pracowników.
Jak widać, odpowiednio poczynione inwestycje w używane wózki, mogą sprawić, iż magazyn nie tylko zacznie więcej zarabiać, ale także, według długofalowych prognoz, będzie miał szansę na rozwój.
Jakie używane wózki kupić?
Jest to jeden z najbardziej popularnych dylematów początkujących przedsiębiorców. Nawet jeśli, z uwagi na niewielki kapitał, zdecydowali się już na zakup używanych wózków, to wciąż pozostaje pytanie “które?”.
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy zakup sprzętu powinien być dopasowany bezpośrednio do potrzeb magazynu czy przedsiębiorstwa. Przed zakupem sprzętu warto zadać sobie kilka podstawowych pytań:
- do jakich prac będzie głównie wykorzystywany zakupiony wózek? czy będzie to rozładowanie ładunków z transportu, przewożenie i rozmieszczanie czy kompletacja?
- jaki charakter ma obsługiwany magazyn? czy jest to magazyn wysokiego czy niskiego składowania? jakie są inne rozwiązania przestrzenne zastosowane na jego powierzchni (np. rozstawienie regałów, zastosowanie progów itp)?
- jakiego rodzaju i gabarytów będą obsługiwane przez wózki ładunki;
- jak intensywna będzie praca sprzętu? czy jest to praca w trybie wielozmianowym?
- czy pracownicy będą potrzebowali uprawnień do obsługi wózków? A jeśli tak, czy zdobycie uprawnień będzie finansowane/współfinansowane przez firmę?
Dokładnie te same pytania, które widnieją powyżej zadać można sobie będąc przed podjęciem decyzji o wyborze nowego sprzętu. W przypadku zakupu używanych wózków, tę listę warto powiększyć o kwestie dotyczące tego:
- jaki jest stan techniczny urządzenia? czy jest ono w pełni sprawne?
- ile motogodzin przepracował wózek i jak się to ma do jego wieku?
- czy pojazd posiada pełną dokumentację? czy regularnie wykonywano i odnotowywano przeglądy konserwacyjne oraz okresowe?
- czy w używanym wózku wymieniane były jakieś podzespoły lub elementy? jeśli tak, to czy zamienne części są tej samej marki, co urządzenie?
Ponadto, warto upewnić się, że sprzęt pochodzi z wiarygodnego i zaufanego źródła. Zakup używanych wózków niewiadomego pochodzenia, bez właściwej dokumentacji od prywatnych handlarzy może zakończyć się szybką awarią lub brakiem możliwości legalnego zarejestrowania takiego urządzenia.
Gdzie kupić używane wózki widłowe?
Istnieje kilka opcji zakupu używanych wózków. Przy czym niektóre są zdecydowanie lepsze od innych i pokrótce odpowiemy na pytanie “dlaczego?”.
1. Zakup używanego wózka od osoby prywatnej - bez względu na to, czy o ofercie sprzedaży dowiedzieliście się z internetu czy drogą pantoflową, jest to pod wieloma względami najbardziej ryzykowna forma zakupu. Wszystko zależy też od tego jakim zaufaniem darzy się osobę sprzedającą. Jeśli jest to dobry znajomy, śmiało można pytać o dokładną historię pojazdu oraz dotychczasowe awarie itp.
Jeżeli jest to natomiast całkowicie obca osoba, warto pamiętać o dokładnym sprawdzeniu dokumentacji oraz osobistym skontrolowaniu stanu technicznego pojazdu. Prywatni handlarze często “odświeżają” wizualną stronę pojazdów, tak aby zamaskować istotne usterki pojazdów. Nierzadko próbują także sprzedać używany wózek bez dokumentów, nawet obiecując ich późniejsze dosłanie - nie dajcie się na to nabrać! W takim przypadku, prawdopodobnie, sprzedający chcą ukryć faktyczny stan techniczny pojazdu!
2. Kupno wózka używanego za pośrednictwem dealera - ostatnimi czasy, to coraz bardziej popularne rozwiązanie, dzięki któremu używany sprzęt nabyć można bezpośrednio poprzez stronę dealera konkretnej marki. Jest to wygodne rozwiązanie, ze względu na to, iż firmy dbając o swoją renomę, każdorazowo przed zakupem badają stan techniczny pojazdów oraz dokonują niezbędnych napraw czy renowacji (wszystko odbywa się w profesjonalnych, autoryzowanych serwisach). Dzięki temu, kupujący nie musi się martwić o stan pojazdu.
Minusem jest to, że dealerzy wózków widłowych zajmują się tylko i wyłącznie sprzedażą używanych wózków swojej marki. Zatem ofertę na używane sprzęty każdej marki trzeba analizować oddzielnie.
Używane wózki widłowe popularnych marek znajdziesz tu:
- Manitou: www.manitou24.pl/52-uzywane-wozki-widlowe
- Toyota: www.toyota-widlowe.pl/92-wozki-widlowe-uzywane
- Cesab: www.cesab.pl/52-uzywane-wozki-widlowe.
3. Skorzystanie z oferty składów używanych wózków - w przypadku tej opcji, również nie trzeba obawiać się o stan techniczny kupowanego pojazdu, który sprawdzany jest przez sztab specjalistów, jeszcze przed wystawieniem oferty sprzedaży wózka.
Ponadto, udogodnieniem, które nie występuje podczas zakupu używanych wózków od dealerów marek, jest to, iż składy posiadają bogatą ofertą pojazdów wszystkich czołowych firm. Dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można porównać różne oferty wózków jezdniowych używanych.
Podsumowanie
Używane wózki są doskonałym rozwiązaniem dla magazynów, gdzie liczy się przede wszystkim wydajność oraz szybka i sprawna obsługa. Zakup używanych sprzętów jest bardzo korzystny dla przedsiębiorców, nie tylko ze względu na podniesienie produktywności magazynu, ale także pod względem ekonomicznym. Inwestycja poczyniona w używane wózki zwraca się szybko, a profity z niej można czerpać przez długi czas.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze