Przypomnijmy,że Hunter Campbell Adams, w latach sześćdziesiątych XX wieku, zaczął przebierać się za clowna i rozśmieszał swoich małych pacjentów, szybko odkrył, że śmiech ma znaczący wpływ na wyjście z choroby.- Zazwyczaj wyjście z choroby to 50% my i 50% pacjent, dobre nastawienie, wsparcie rodziny, odcięcie się na chwilę od wyników badań, to tylko dobrze rzutuje na resztę terapii - mówią głośno lekarze.
Dzisiaj z takiej formy terapii korzystają lekarze przy leczeniu wielu chorób. - W powrocie do zdrowia pacjentom najbardziej przeszkadza smutek i przygnębienie, dlatego chcemy chorym dzieciom dać trochę radości, zadowolenia, dobrego homoru, nadziei- zaznaczają chorzowscy wolontariusze. - Przebrani za klaunów wolontariusze to taki promień szczęścia dla naszych dzieci, kilkanaście minut, kiedy zapominamy o igłach, kroplówkach, całym tym szpitalnym zgiełku - podkreśla Joanna, mama Janka.
Podczas akcji dzieciakom wręczone zostaną drobne upominki, w przedstawieniu specjalnie dla małych pacjentów zagrają aktorzy Teatru Reduta.
Napisz komentarz
Komentarze