Historię świętowania Bożego Narodzenia na Śląsku – Dzieciątko, betlyjkę i choinkę przybliży Marek Szołtysek. - Powiemy dlaczego woda w dzień Wigilii nabiera właściwości leczniczych, a kamienie podskakują z radości i czy faktycznie to zwierzęta mówią do nas ludzkim głosem w Wigilijną Noc. Opowiemy też o tym, jak dawniej kolędowano i zaprosimy do wspólnego śpiewania - także po śląsku - przekonują organizatorzy.
Piękne ozdoby, barwne stroiki i własnoręcznie uplecione wieńce będzie można wykonać na warsztatach rękodzieła, które czekają na gości w spichlerzu z Wojkowic. Na scenie zobaczymy „Śląskie Jasełka Bożonarodzeniowe” w wykonaniu Fabryki Kultury oraz posłuchamy pastorałek z przesłaniem w wykonaniu uczniów PZS nr 2 w Pszczynie oraz świątecznego koncertu Zespół proWOKALni.
Na świąteczne potrawy zaprosi Koło Gospodyń Wiejskich z Rajczy, a żywa szopka będzie czekać na zwiedzających przy wejściu do Muzeum. Tradycyjnie nie zabraknie sianka wigilijnego, które można zabrać od domu. Impreza zakończy się ok. godz. 16:00.
Bilety w cenie: 7 zł ulgowy, 10 zł normalny
Napisz komentarz
Komentarze