Aby zmieścić w kalendarzu wszystkie atrakcje przygotowane w ramach 3 rocznicy działalności Muzeum Hutnictwa, świętowanie zaplanowano na niemal cały tydzień. W dniach od 18 do 23 listopada pasjonaci hutnictwa oraz szeroko pojętej industrii będą mieli okazję zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne. Swoje drzwi szeroko otworzą działające zakłady przemysłowe oraz historyczne obiekty związane z hutnictwem z aż pięciu miast, a mianowicie: ALSTOM Polska S.A. w Chorzowie, Huta Pokój Profile Zakładu Wyrobów Zimnogiętych w Rudzie Śląskiej, Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach, ArcelorMittal Poland w Świętochłowicach, kuźnia Minec w Chorzowie, siłownia Koksowni w Bytomiu, budynek willi dyrektora Huty Batory w Chorzowie oraz Lofty Kościuszko w Chorzowie. Wstęp do tych miejsc jest wolny, należy jednak wcześniej zarezerwować dostępne >>TUTAJ<< bezpłatne wejściówki.
Poza zwiedzaniem, w sobotę 23 listopada w Muzeum Hutnictwa, czeka nas mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Mowa tu o warsztatach: tworzenia generatora dźwięku, malowania pod wpływem dźwięków czy tworzenia instrumentów; spacerach tematycznych oraz oprowadzaniu po wystawie stałej "Królestwo Żelaza".
- Wisienką na urodzinowym torcie Muzeum będą dwie premiery spektakli teatralnych: Czy widzisz to pomarańczowe światło? i Hip hip hutta!. Przedstawienia realizowane są w ramach projektu „Tradycje hutnicze. Realizacja planu ochrony". Specjalnie przygotowane na tę okazję spektakle powstają – pierwszy z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 im. ks. Józefa Czempiela w Chorzowie w reżyserii Judyty Pakulskej, drugi – z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia Chorzowska Lauba w reżyserii Agnieszki Batóg. Będzie się działo! - zapowiadają solenizanci.
To jednak wciąż nie koniec! Urodziny to, jak się okazuje, znakomita okazja do publikacji kolejnego numeru Zeszytów Chorzowskich - po dłuższej przerwie wraca ich nowa odsłona pt. „Feriae in officina ferraria”. Podczas prapremiery i spotkania z autorami zaprezentowana zostanie okolicznościowa edycja poświęcona dźwiękom industrii.
Świętowanie zakończy się koncertem Muzyki Light Metalowej z udziałem publiczności pod batutą Asi Miny, po którym to nastąpi spektakularne fireshow SYMFONIA OGNIA I STALI.
Szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć >>TUTAJ<<.
Napisz komentarz
Komentarze