Etnobrzmienia to nowatorski projekt, którego celem jest uniezależnienie korzystania z oferty Skansenu od warunków pogodowych, epidemiologicznych czy miejsca zamieszkania. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii oraz szerokiej gamie działań kulturalnych, poszerzona została dostępność zasobów dla wszystkich grup odbiorców, w tym osób ze szczególnymi potrzebami.
- Jesteśmy przekonani, że projekt przyczyni się do popularyzacji kultury ludowej w nowoczesny i inkluzyjny sposób. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych działań i uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach! - zachęcali w Muzeum.
W ramach projektu powstała unikalna książeczka dla dzieci, która wprowadza najmłodszych w świat kultury ginących grup zawodowych poprzez pieśni, zabawy oraz postać wybitnego etnomuzykologa Adolfa Dygacza. Oprócz tego stworzona została nowa ścieżka zwiedzania, dedykowana muzyce ludowej, która przybliża tradycyjne melodie i instrumenty w atrakcyjny, multimedialny sposób.
Wieczorny spacer już w ten czwartek!
Jako że Muzeum otrzymuje ostatnio sporo pytań czy jest możliwe jego zwiedzanie po zmroku, przygotowano coś specjalnego. Mowa tu o wieczornym spacerze po muzycznej ścieżce.
- W 18 miejscach rozlokowanych na terenie ekspozycji znajdują się stacje, w których nauczymy się pieśni ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza oraz zapoznamy się z życiem codziennym mieszkańców wsi. Poruszymy tematykę miłości, dzieciństwa, pracy i zabawy - zdradzają w Skansenie.
Pierwsza odsłona tego wydarzenia odbędzie się 19 grudnia o godz. 18:00. Spacery zaplanowano dla dwóch grup, tj. dla dorosłych (bilety >>TUTAJ<<) oraz rodzin z dziećmi (bilety >>TUTAJ<<), w cenie 5 zł.
Fot. Muzeum GPE Chorzów
Napisz komentarz
Komentarze